Hizmetlerimiz

Biometri-CS Hizmetlerimiz

Yazılım Geliştirme

Firmamız 25 kişilik yazılımcı kadrosu ile farklı alanlarda yazılım geliştirme ve sistem entegrasyonu faaliyetlerini ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemine uygun olarak sürdürmektedir. Üzerinde çalışılan projenin ihtiyaçlarına uygun yazılım geliştirme teknolojileri kullanılmaktadır.Firmamız, farklı platformlarda ve farklı teknolojilerle yazılım geliştirme deneyim ve kapasitesine sahiptir.

Her türlü yazılım projelerinizde Biometri-CS, maliyet-etkin anahtar teslim çözümler sunan deneyimli ve güvenilir bir çözüm ortağı olarak yanınızdadır.

Projelerimizde Java (Java Beans, JSP Servlet, Java Applet), .NET (C#.NET, ASP.NET, Visual Basic, C++.NET) gibi üst düzey yazılım geliştirme teknolojilerine ilaveten C, C++, Assembler gibi alt düzey dillerle de yazılımlar üretilmiştir. Bu kapsamda, çeşitli cihazların sürücü yazılımları, mobil uygulamalar (Java uyumlu mobil telefon uygulamaları), Ar-Ge birimimiz tarafından geliştirilen cihazların gömülü (embedded) yazılımları Windows CE ve gömülü (embedded) Linux , Symbion platformları üzerinde geliştirilmektedir.

Firmamız, geliştirdiği tekrar kullanılabilir Java ve .Net kütüphaneleri ile son kullanıcıya hitap eden çok katmanlı yazılım projelerini hızlı ve güvenilir şekilde geliştirme yeteneğine sahiptir. Kütüphanelerimiz SOA (Service Oriented Architecture) temeline uygun olarak geliştirilmiş olup, müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik projelerin entegrasyonu sorunsuz ve mükemmel şekilde yapılabilmektedir. Firmamız ürettiği ve temsilcisi olduğu yazılım ürünlerinin ve donanımların tümünün bakım ve desteğini, garanti ve garanti sonrası yaptığı anlaşmalar kapsamında sağlamaktadır. Destek hizmetlerinde birincil önceliğimiz koşulsuz müşteri memnuniyetidir.

Sistem Entegrasyonu ve Özel Donanım Çözümleri Geliştirme

Biometri-CS özel proje gereksinimleriniz için özel donanım çözümleri tasarlayarak size sunmaktadır. Firmamız talepleriniz doğrultusunda proje bazlı olarak elektronik baskı devre kartı tasarımından ürün dış tasarımına, standalone gömülü (embedded) cihaz çözümlerinden kablosuz (wireless) ürünlere ve daha bir çok farklı alanda mühendislik gücünü ve uzmanlığını sizlerle paylaşmaktadır.

Tasarım ve geliştirme hizmetlerimizin dışında firmamız çok çeşitli sistemlerin entegrasyonu yeteneğine de sahiptir. Kurulu sistemlerin yeni donanımlar ve yazılımlar ile entegre edilerek güncellenmesi veya çok farklı bileşenler içeren sistemlerin entegre edilerek kurulması gibi entegrasyon projeleri gerçekleştirilebilmektedir.Projelerimiz

AFIS LIVE SCAN Otomatik Parmakizi Teşhis Sistemi

AFIS LIVE SCAN Otomatik Parmakizi Teşhis Sistemi Canlı Parmak İzi Alma Sistemi Projesi

AFIS LIVE SCAN (Automatic Fingerprint Identification System) Otomatik Parmakizi Teşhis Sistemi Canlı Parmak İzi Alma Sistemi Projesi ;

Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı Hizmetinde yurdumuzun suçla mücadele altyapısı açısından önemli bir katkı teşkil edecek canlı parmakizi sistemleri, Meteksan Sistem A.Ş. ile ortak girişim olarak gerçekleştirilen bu projede, temsilcisi olduğumuz CrossMatch Firmasından temin edilerek çeşitli illerimizde kurulmuştur. Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı

Firmamız bu kapsamda cihazların uyarlanması ve mevcut AFIS sistemine entegrasyonunu gerçekleştirmiş olup cihazların her türlü destek faaliyetlerini de yerine getirmektedir.
ASELSAN Projeleri

ASELSAN Projeleri

Aselsan yönetiminde gerçekleştirilen askeri gizlilik dereceli bir projede görev alınarak tamamlanmasında katkıda bulunulmuştur. Aselsan'ın farklı ekiplerince yönetilen 3 ayrı projede personelimiz yazılım geliştirme faaliyetlerini sürdürmektedirler.
JICA Deprem Araştırmaları Projesi

JICA Deprem Araştırmaları Projesi

JICA tarafından finanse edilerek yönetilen bu proje, Afet İşleri Genel Müdürlüğü Deprem Araştırma Dairesi tarafından kullanılmaktadır. Japon müşterilerimizin %100 tatmini ile sonuçlandırdığımız bu projede, Java, C ve Fortran dilleri içiçe (interoperable) kullanılmıştır. Proje Linux işletim sistemi üzerinde çalışmaktadır. Deprem araştırmasına yönelik bilgilerin toplandığı ve analiz edildiği bir projedir. Proje ile Türkiyenin on iline kurulmuş on istasyondan yer hareketlerini kaydeden cihazlar tarafından elde edilen bilgiler merkezde toplanmakta ve analiz edilerek deprem saati, yeri (enlem, boylam, derinlik) ve büyüklüğü belirlenmektedir. Bu verilere göre hasar tahminleri yapılmaktadır. Sistem simulasyon amaçlı da kullanılarak olabilecek depremlerin vereceği hasarlar tahmin edilebilmektedir. Proje kapsamında, iki farklı veri toplama cihazının Linux İşletim Sistemi sürücüleri de yazılmıştır.


JICA Deprem Araştırmaları Projesi